Świąteczne bajki na informatyce

Magia świąt Bożego Narodzenia inspiruje nas do marzeń, pragnień i nadziei na lepsze rzeczy w życiu. To też najlepszy czas, aby dzielić się radością i nadziejami z innymi. Dla większości dzieci (i dorosłych) Boże Narodzenie oznacza prezenty, smaczne jedzenie i spotkania z rodziną. Oczekując na te chwile uczniowie klasy 4d pisali na lekcji informatyki bajki związane ze świętami Bożego Narodzenia, a potem wykorzystując obrazy z Internetu ilustrowali swoje teksty. A to jedna z historii, która powstała podczas tych zajęć.

Niesamowita historia Świętego Mikołaja i jego elfów

Pewnej wigilijnej nocy w odległej krainie Święty Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami elfami szykował prezenty dla grzecznych dzieci. Nie były to jednak takie zwykłe prezenty, a zaczarowane. Mikołaj posypywał je magicznym  proszkiem, dzięki któremu zabawki się nie psuły  i zachowywały swoją świeżość. Święty Mikołaj nadal gorliwie pracował, czytając listy od dzieci.
Gdy Mikołaj miał już ruszać w drogę, nagle zjawiła się jakaś dziwna postać, która byłą okryta czarnym płaszczem. Nie było jednak widać, czy to jest kobieta, czy mężczyzna. Święty Mikołaj skamieniał i nie wiedział, co ma powiedzieć. Tajemnicza postać powiedziała, że dzieci nie powinny dostawać prezentów. Mikołaj nie rozumiejąc, o co chodzi, zapytał, dlaczego grzeczne dzieci miałyby nie dostać swoich wymarzonych prezentów.

Postać okryta płaszczem odpowiedziała, że ona nigdy nie dostawała prezentów na gwiazdkę, więc czemu inni mają je dostawać. Święty Mikołaj spojrzał na niego ze zdziwieniem. Powiedział mu, że przez cały rok trzeba być grzecznym, aby dostać swoje wymarzone prezenty. Dał mu prezent, o którym zawsze marzył. Tajemnicza postać podziękowała mu i zniknęła.
Tej nocy każde grzeczne dziecko otrzymało  prezenty. Do dziś nie wiadomo, kim była ta tajemnicza postać . A Wy, jak myślicie? Czy warto jest być grzecznym? 

Maria Pióro klasa 4 d