„Matematyka na święta” dla klas 4-7

Kochani uczniowie klas 4-7 zapraszam do wspólnej zabawy!! Zapraszam Was do 3 edycji matematycznego kalendarza adwentowego.

Przed nami grudzień – miesiąc przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Każdego dnia będę zamieszczać jedno zadanie. Znajdziecie je na tablicy ogłoszeń na pierwszym piętrze pod salą 104 oraz na stronie internetowej naszej szkoły w kafelku PROJEKTY/Matematyka na święta (codziennie pojawi się nowa bombka z zadaniem, aby przejść do jego treści, wystarczy kliknąć w numerek na bombce). Zadania z soboty i niedzieli oraz z 22 , 23, 24 grudnia publikowane będą WYŁĄCZNIE na stronie szkoły.

Każde zadanie rozwiązujecie na osobnej kartce. Pamiętajcie, by znalazły się na niej: imię i nazwisko, klasa, numer zadania oraz rozwiązanie. (Wszystkie niepodpisane, nieestetyczne, naderwane, kartki z odpowiedziami zostaną unieważnione.)

Oczywiście mile widziane będą też elementy świąteczno-matematyczne. Swoje odpowiedzi wrzucacie do pudełka znajdującego na stoliku koło biblioteki szkolnej.

Alicja Górska

PS. Dla każdego uczestnika, który prześle powyżej 3 poprawnych rozwiązań przewidziana mała nagroda!