Konkurs – List empatyczny

Depresja to podstępna choroba objawiająca się obniżeniem nastroju, apatią, przewlekłym smutkiem, rozdrażnieniem czy poczuciem pustki.
Około 20% dzieci w wieku młodzieńczym przejawia symptomy wymienione powyżej, wielu z nich nie szuka pomocy, tłumiąc i maskując towarzyszące objawy.
23 lutego obchodzimy w naszej szkole Dzień Walki z Depresją, i w związku z tym pragniemy zachęcić młodzież klas 6-8 do wzięcia udziału w konkursie zorganizowanym przez nasze grono pedagogiczne.
Tytuł konkursu: ,,Podaj mi swoją pomocną dłoń w walce z depresją” – List empatyczny.
Celem konkursu jest zwiększenie świadomości uczniów oraz rozwijanie empatii, która jest kluczowym elementem procesu terapeutycznego walki z chorobą.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z regulaminem i do zgłoszenia swoje kandydatury 🙂