I tydzień półkolonii za nami

Och działo się w tym tygodniu w naszej Dwójce! Ferie w szkole czas start!

Pierwszy dzień zimowych półkolonii spędziliśmy w sali zabaw Fikołki w Pruszkowie. Dzieci bawiły się na konstrukcjach i uczestniczyły w warsztatach plastycznych, tworząc świnki – skarbonki. Nie zapomniały również o Babciach i Dziadkach, dla których przygotowały drobne upominki.

Drugi dzień półkolonii upłynął pod znakiem szalonej, karnawałowej zabawy. Robiliśmy maski, wzięliśmy udział w warsztatach gry na bębnach, balu przebierańców, a na koniec zjedliśmy pizzę.
Dziękujemy niezastąpionym Panom z Pylu Szkoła Rytmu i PYLU EVENT

Środa to kolejny dzień pełen wrażeń. Dziś odwiedziły nas panie z Muzeum Archeologicznego w Warszawie. Poprowadziły warsztaty odtwarzania pierwszej biżuterii wyrabianej przez człowieka. Kolejnym punktem programu była wizyta w maleńkiej manufakturze krówek. Dzieci poznały tajniki ich powstawania i ręcznego pakowania.

Czwartek to czas warsztatów tworzenia pacynek. Inspiracją była książka L. Carrolla „Alicja w Krainie Czarów”. Dzieci wykazały się kreatywnością i dużym zaangażowaniem. Powstały wspaniałe prace 😍 Następnie wybraliśmy się do kina na „Akademię pana Kleksa”

Piątek to ostatni dzień naszej półkolonii. Byliśmy w Mediatece na zajęciach z robotyki, poznaliśmy również historię komiksu podczas lekcji w bibliotece. Następnie udaliśmy się na grodziską pływalnię „Wodnik 2000” . Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał dyplom i słodkie co nieco 😉