Wycieczka Kraków – Ogrodzieniec

W dniach 9 i 10 maja uczniowie klas 6c i 6f pojechali na długo wyczekiwaną zieloną szkołę. Z kroniki: „Po pięciogodzinnej podróży autokarem dotarliśmy do Krakowa, gdzie powitał nas zionący ogniem Smok Wawelski. Następnie udaliśmy się na Wawel, zwiedzaliśmy Katedrę, w której znajdują się groby królów, książąt oraz bohaterów narodowych naszego kraju. Po pokonaniu 144 drewnianych schodów dotarliśmy na wieżę, gdzie bije serce najsłynniejszego polskiego dzwonu – Dzwonu Zygmunta. Legenda głosi, że kto dotknie dzwonu lewą ręką, temu spełnią się życzenia – postanowiliśmy to sprawdzić. Następnie powędrowaliśmy się pod Okno Papieskie, w którym pokazywał się Jan Paweł II podczas swoich wizyt w mieście. Obecnie obejrzeć możemy w nim szklaną mozaikę przedstawiającą podobiznę papieża. Być może niektórzy z nas za kilka lat będą studiować na Uniwersytecie Jagiellońskim, po dziedzińcu którego spacerowaliśmy. Po odpoczynku na uniwersytecie poszliśmy do Kościoła Mariackiego, gdzie podziwialiśmy arcydzieło rzeźbiarskie Wita Stwosza – Ołtarz Wielki. A w znajdujących się na rynku Sukiennicach kupiliśmy pamiątki. Ponieważ nocowaliśmy w Wieliczce, obowiązkowym punktem naszego wieczornego spaceru była oczywiście Kopalnia Soli. Dzień drugi obfitował w jeszcze większe wrażenia. W Adrenalina Parku w Podzamczu, zlokalizowanym u stóp Zamku Ogrodzieniec pokonując przeszkody zwieszone wysoko nad ziemią pokonywaliśmy również nasze lęki, między innymi lęk wysokości. Na mierzącej 400 m trasie znajdują się 4 tyrolki, mosty, siatki, składki, równoważnie, pętle – cóż to były za wrażenia! A potem w Parku Doświadczeń Fizycznych znajdującym się nieopodal, walczyliśmy na żyroskopie z grawitacją, dachowaliśmy w samochodzie i poznawaliśmy jak działają podstawowe prawa fizyki. Zachwyceni, pełni wrażeń wróciliśmy wieczorem do domów. Szkoda tylko, że tak krótko… Zosia, Marysia, Bartek oraz pozostali z klas 6c i 6f”.