Warsztaty archeologiczne

8 października uczniowie klas 1a, 1b, 1d oraz 3d mieli wyjątkową okazję uczestniczyć w warsztatach zorganizowanych przez przedstawicielki Muzeum Archeologicznego w Warszawie. W ramach zajęć, każda klasa odkrywała tajniki dawnych technik rzemieślniczych, co przeniosło wszystkich w fascynujący świat prehistorii.

Dla uczniów klas pierwszych przygotowano zajęcia z lepienia naczyń z gliny przy użyciu pradziejowych technik. Dzieci miały możliwość nie tylko dowiedzieć się, jak powstawały naczynia przed wiekami, ale również własnoręcznie spróbować swoich sił w tworzeniu glinianych kubeczków. Było to pełne frajdy doświadczenie!

Tymczasem uczniowie klasy 3d mieli okazję spróbować swoich sił w tkaniu kolorowych krajek – tradycyjnych ozdobnych taśm, które w dawnych czasach zdobiły stroje. Zajęcia te wymagały precyzji i skupienia, a efektem były pięknie wykonane krajki, które wzbudziły zachwyt zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli.

Te niecodzienne zajęcia były dla uczniów nie tylko świetną zabawą, ale także cenną lekcją historii i kultury. Warsztaty archeologiczne pozwoliły im zanurzyć się w przeszłość i lepiej zrozumieć, jak wyglądało codzienne życie ludzi w pradziejach. Dziękujemy Muzeum Archeologicznemu w Warszawie za tak inspirujące spotkanie i mamy nadzieję na kolejne ciekawe warsztaty w przyszłości!