Rozmowy z ekspertami dziecięcymi w Bibliotece Głównej

Tydzień Bibliotek to dobry czas na rozpoczynanie ważnych projektów. Ten jest szczególnie istotny, ponieważ ma na celu pomóc rodzicom i opiekunom dzieci w uzyskaniu potrzebnej im wiedzy. „O wyzwaniach rozwojowych Twojego dziecka – rozmowy z ekspertami dziecięcymi” to cykl darmowych warsztatów dla wszystkich, których interesuje dobro dzieci i ich zdrowie. Cykl ten jest realizowany w ramach projektów oddolnych sfinansowanych przez bibliotekę w projekcie „BLISKO”.
Koordynatorką projektu jest Ewelina Pieróg:  e.pierog@biblioteka.grodzisk.pl

Zapraszamy na cykl darmowych warsztatów ze specjalistami dziecięcymi z zakresu psychologii, logopedii i fizjoterapii, który realizowany jest w ramach projektu „O wyzwaniach rozwojowych Twojego dziecka – rozmowy z ekspertami dziecięcymi” w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki.

Warsztaty odbywają się w następujących terminach w budynku Biblioteki Głównej w Grodzisku Mazowieckich przy ul. 3 maja 57 w godzinach 18:00-20:00:

  • 15.05 – Fizjoprofilaktyka wad w postawie ciała – kreatywne zabawy ruchowe dla przedszkolaka – Małgorzata Łapot
  • 17.05 – Rozwój twarzoczaszki od niemowlaka do starszaka. Bruksizm u dzieci – fakty i mity – Anna Sędkowska
  • 22.05 – „Pucio mówi pierwsze słowa” – o warunkach prawidłowego rozwoju mowy i bazowych umiejętnościach komunikacyjnych – Marta Mirkowska
  • 24.05 – „Zostałam mamą, czy pozostanę sobą?” Warsztat o tym jak nie „zgubić” siebie w macierzyństwie – Aleksandra Piątkowska
  • 5.06 – „Odsiadka” w szkole i przedszkolu, jej konsekwencje dla zdrowia fizycznego dzieci – Iwona Kurek
  • 7.06 – „Zjadamy banany” – jak radzić sobie z wybiórczością pokarmową u dzieci w wieku przedszkolnym – Paulina Bednarska
  • 12.06 – Fakty i fejki o rozwoju dzieci – rozwój dziecka czytany między wierszami – Barbara Stankiewicz
  • 14.06 – PANEL DYSKUSYJNY ZE SPECJALISTAMI

Serię spotkań zakończy panel dyskusyjny, który odbędzie się 14.06.2024 r., w czasie którego uczestnicy będą mieli szansę zadać dowolne pytania z zakresu wymienionych wyżej specjalizacji.
Dla osób zainteresowanych w ramach podsumowania przewidziany jest również dostęp do darmowej publikacji dotyczącej poruszanych zagadnień.

Zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/C3Sg3YRHyR29kTxa6
Liczba miejsc ograniczona.

Drogi rodzicu, terapeuto, lekarzu, studencie, nie może Cię zabraknąć!

Na spotkania zapraszamy do Biblioteki Głównej (II p. Mediateki) przy ul. 3 Maja 57 w godz. 18:00-20:00.

Wstęp wolny!