||

Marzec miesiącem Matematyki

Jak co roku, miesiąc marzec jest miesiącem, w którym większą uwagę poświęcamy królowej nauk, czyli matematyce. Dlaczego marzec? W marcu obchodzimy wiele świąt: Dzień Polskiej Statystyki (9 marca), Ogólnopolski Dzień Matematyki (12 marca). Z kolei 14 marca to Światowy Dzień Matematyki, urodziny swoje obchodzi liczba Pi, ale również urodził się w tym dniu Albert Einstein – wspaniały, wybitny uczony, laureat Nagrody Nobla, twórca teorii względności. Od 18 – 22 marca świętujemy również Światowy Tydzień Pieniądza. Nie można zapomnieć też o genialnym matematyku Stefanie Banachu, który urodził się 30 marca.

Miesiąc Matematyki został zaplanowany po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki 🙂 Matematyka może być przyjemna i dawać radość!!! To już 3 edycja gdzie my, społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 „nie odpuszczamy” szczególnego spojrzenia na MATEMATYKĘ 🙂

Podczas tego miesiąca w naszej szkole matematyka królować będzie w formie dobrej zabawy, kreatywnego myślenia oraz uczniowskiej rywalizacji.
MATEMATYKA zagości w różnych częściach szkoły.

  • Od 1 marca na drzwiach sal lekcyjnych pojawią się informacje związane z Królową Nauk.
  • 14 marca wszyscy uczniowie zamienią się w szeryfów ścigających uciekającą liczbę Pi. Dla znalazcy przewidziana jest nagroda!
  • 14 marca kto w matematykę ubrany nie będzie pytany! (za najlepsze przebranie przewidziana nagroda)
  • 14 marca uczniowie wykonają wspólną fotografię w ramach akcji „Pi-zdjęcie”.
  • Dla klas 1-3 przewidziane są konkursy: „Mistrz kostki Rubika” oraz „Moja gra planszowa”
  • Klasy 4-8 wezmą udział w konkursach : „Matematyczno-geograficzne podróże pana Ciekawskiego” oraz „Moje finanse”
  • Dla uczniów klas 4-8 przewidziane są konkursy indywidualne: „Gra Mat-Geo” (regulamin) oraz „Dywan matematyczny” (regulamin)

ZAPRASZAM ZATEM DO WSPÓLNEJ ZABAWY!!!

Alicja Górska