Maraton wycieczkowy 5a oraz 5b

Koniec maja to czas wycieczek szkolnych. Klasy 5a oraz 5b w tym roku szkolnym zamiast zielonej szkoły wybrały 3 dniowy maraton wycieczkowy 🙂

Pierwszy dzień uczniowie spędzili bardzo aktywnie. W parku linowym, poza wspaniałą zabawą, dzieci miały możliwość sprawdzić swoje opanowanie, odpowiedzialność, koordynację, równowagę oraz przełamać lęk wysokości.  Nad bezpieczeństwem dzieci czuwali instruktorzy, którzy przed wejściem na trasę przeprowadzili  szkolenie uczestników. Następnie odbyły się zajęcia z street artu, gdzie uczniowie mogli stworzyć swoje graffiti. Po wspólnych zmaganiach wszyscy zebrali się przy ognisku. Zjedli upieczone kiełbaski i na łonie natury mieli czas na chwilę relaksu i wytchnienia.  

Drugi dzień to wyjazd do Łodzi. Uczniowie odwiedzili Eksperymentarium, gdzie wcielili się w rolę naukowców przy doświadczeniach chemicznych. Kolejnym punktem podróży było Muzeum Fabryki, miejsce, gdzie poznali historię zabytkowej Manufaktury i jej współczesną ofertę kulturalną. Ostatnim punktem programu było słynne EC1. EC1 to zrewitalizowany i rozbudowany kompleks dawnej elektrociepłowni, który stał się siedzibą instytucji kultury i nauki. 

Trzeci dzień uczniowie poświęcili na relaks w kinie oraz przepyszne lody 🙂

To były naprawdę udane trzy dni 🙂 Zdjęcia mówią same za siebie 🙂