„Lekturki spod chmurki” w 2d

Klasa 2d pragnie poinformować, iż udało jej się zrealizować I moduł międzynarodowego projektu edukacyjnego ,,Czytam z klasą Lekturki spod chmurki”. Tegoroczna edycja nosi tytuł ,,Na tropach dobroczynności” dlatego nie tylko rozbudzamy swoją ciekawość literacką, doskonalimy czytanie ze zrozumieniem i uczymy się aktywnego słuchania, ale także kształtujemy w sobie stałą sprawność do czynienia dobra.
Z zaproponowanych książek do przeczytania wybraliśmy książkę J. Grodek ,,Mania, dziewczynka inna niż wszystkie”. W tym roku w klasie uczęszczamy na kółko eksperymentalno – przyrodnicze więc był to jedyny słuszny wybór, gdyż mogliśmy poznać życie i pracę tej wielkiej polki. Po przeczytaniu lektury wykonaliśmy szereg ciekawych i pouczających zadań. To była nie tylko nauka, ale i świetna zabawa!

Joanna Matecka