Healthy Habits for Life

W ramach projektu „Healthy Habits for Life”, mającego na celu promowanie zdrowego stylu życia, nauczycielki języka angielskiego: p. Edyta Mroczka, p. Barbara Nowakowska, p. Agata Stępniewska oraz p. Joanna Malinowska przeprowadziły na swoich lekcjach ciekawe i angażujące aktywności.

Klasa 6b gr 2 przygotowała na zajęciach spaghetii, zwracając uwagę na fakt, że danie to – podobnie jak wiele innych – może być zdrowe, ale zależy to od wielu czynników, takich jak składniki użyte do jego przygotowania, wielkość porcji spożywanych, a także ogólny styl życia i dieta danej osoby.

Klasa 6b grupa 1 przygotowała zdrowe i kreatywne kanapki w kształcie zwierząt, z dodatkiem kolorowych warzyw oraz owocowe sałatki. Podczas tych zajęć uczniowie wypełniali karty pracy, zapisując w języku angielskim składniki, sprzęt kuchenny użyty do przygotowania potrawy oraz instrukcje dotyczące jej przygotowania.

Klasa 5a zaprojektowała wymarzone menu dla stołówki, które stało się pretekstem do rozmowy o konsekwencjach częstego spożywania niezdrowych przekąsek.

Klasa 6f zajęła się przygotowaniem plakatów promujących zdrowy styl życia. Uczniowie wskazywali zarówno na żywność, którą powinniśmy spożywać, jak i na tę, której należy unikać. Ostatnim etapem projektu była prezentacja plakatów w języku angielskim. Szóstoklasiści pracowali w grupach, dzięki czemu doskonalili również swoje umiejętności społeczne.

Każdy uczeń z klasy 6c wybrał zdrową potrawę i przygotował przepis kulinarny na daną potrawę w języku angielskim. Przepisy zostały ozdobione kolorowymi zdjęciami lub rysunkami potraw.

Dzięki tym praktycznym działaniom, uczestnicy projektu nie tylko ćwiczyli język angielski, ale także zdobyli wiedzę na temat zdrowego odżywiania i propagowania dobrych nawyków żywieniowych.