|

Dzień zebry w przedszkolu

Na sawannie jest wesoło,
kiedy zebry chodzą wkoło
🙂

Ma białe paski na czarnym futrze, jest pochodzenia afrykańskiego i ma bardzo dobry słuch i wzrok. Wszystkie te cechy opisują jedno z najbardziej rozpoznawalnych zwierząt na świecie – zebrę. To wyjątkowe zwierzę znamy także ze świata mody i filmu, a niektórym kojarzy się ono nawet z czekoladą 🙂 Zebry, podobnie jak wiele innych zwierząt, mają swoje święto.
31 stycznia grupa Motylków wraz z wychowawczyniami zaprosiła wszystkich przedszkolaków do wspólnego świętowania. Obejrzeliśmy film edukacyjny pt. „Poznajemy zebry”, który dostarczył nam ciekawych informacji na temat życia tych czarno-białych zwierząt. Podczas spotkania dzieci układały plansze, z których powstawało przejście dla pieszych, zwane także zebrą. Przypomnieliśmy wspólnie jak należy się zachować, przechodząc przez zebrę. Wszyscy okazali się ekspertami w tym zadaniu. Na zakończenie spotkania maluszki zaśpiewały piosenkę pt. „Pani Zebra”. Wszystkie przedszkolaki zaangażowały się do wspólnego wykonania utworu. Tego dnia wszystkie dzieci wyglądały niczym zebry w paski. Prezentowały się wspaniale! Za co dziękujemy rodzicom oraz wychowawczyniom. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

Wychowawczynie z grupy Motylków