Dzień tabliczki mnożenia

ŚDTM, to akcja edukacyjna, która odbywa się każdego roku. Tego dnia szkoły z różnych stron świata uczestniczą w wydarzeniu, którego celem jest propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki. Święto to jest już na  stałe w  naszym  szkolnym  kalendarzu 🙂 Poprzez wspólną zabawę, łączymy się z ludźmi na całym świecie. Chcemy propagować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także poznawania matematyki. Musimy pamiętać, że przedmiot ten towarzyszy nam przez całe życie w każdej chwili kiedy patrzymy na zegarek, wstukujemy numer telefonu czy liczymy kieszonkowe.

Tego dnia w klasach 4-8 świętowano na całego: były łamigłówki matematyczne, ślimaki matematyczne, tabliczki szczęścia z andrzejkowymi wróżbami czy tabliczkowe kolorowanki. W klasach 4d i 4f uczniowie tworzyli tabliczkowe potworki.

W klasie 2c również świętowano. Z tej okazji  lekcja matematyki zamieniła się w dynamiczny maraton.  Zaczęło się od wierszy-rymowanek podczas przypominania i utrwalania tabliczki. Potem dobrani w pary rozwiązywaliśmy przykłady i zadania, a następnie wzajemnie sprawdzaliśmy swoje karty ćwiczeń. Na koniec nauczyliśmy się piosenki o tabliczce

mnożenia z serii ,,Beti śpiewa dla dzieci”. Było matematycznie, ale i bardzo wesoło 🙂

Cały dzień upłynął uczniom na dobrej zabawie, a tym samym na ćwiczeniu tabliczki mnożenia. Było dużo radości, śmiechu i niezapomnianych emocji.

Zachęcamy wszystkich do wspólnej zabawy w kolejnym roku szkolnym