Bajkowy dzień w naszej świetlicy

W świetlicy zorganizowano w dniu wczorajszym zabawę, która dostarczyła dzieciom mnóstwo radości i przy okazji pozwoliła im lepiej poznać znane im bajki. Na początku rozsypano figurki przedstawiające postaci z popularnych bajek, takich jak „Brzydkie Kaczątko”, „Czerwony Kapturek”, „Trzy Małe Świnki” i wiele innych. Dzieci miały za zadanie odnaleźć wszystkie figurki a następnie podzieliły się nimi. Gdy bajki były czytane na głos dzieci odgrywały role z opowieści. Kiedy np. czytano „Brzydkie Kaczątko”, jedno z dzieci, które znalazło figurkę kaczątka, inscenizowało jego przygody, poruszając figurką zgodnie z fabułą.

Dzięki takiemu połączeniu zabawy z literaturą, dzieci mogły nie tylko lepiej zapamiętać treść bajek, ale też rozwijały swoje umiejętności wyrażania emocji, współpracy i wyobraźni. Każda bajka stawała się żywym przedstawieniem, a świetlica wypełniła się śmiechem i ekscytacją.

Były również kreatywne zajęcia, podczas których dzieci wspólnie tworzyły plakat z różnobarwnych liści. Liście, różniące się kształtem i kolorem – stały się materiałem do stworzenia unikalnych postaci zwierząt i ludzi.

Podczas pracy dzieci z entuzjazmem dobierały liście, układając je tak, aby przypominały sylwetki różnych zwierząt, takich jak jeże, lisy, ptaki, a także ludzi. Każdy miał swój pomysł – niektórzy używali podłużnych liści na nogi, a większe i okrąglejsze na tułowia czy głowy.

Wspólna praca nad plakatem była nie tylko okazją do rozwijania wyobraźni, ale również doskonałą lekcją współpracy. Dzieci wymieniały się pomysłami, podpowiadały sobie nawzajem, jak najlepiej ułożyć liście, aby stworzyć wymarzone postaci. Na koniec powstał piękny, kolorowy plakat przedstawiający różnorodne zwierzęta i ludzi z liści, który ozdobił ścianę świetlicy, przypominając o wspólnie spędzonym czasie pełnym kreatywności.

Majka Siemaszko