Przyroda z bliska

W minionym tygodniu uczniowie klas 3d i 3e mieli okazję przeżyć niezapomnianą przygodę, odwiedzając Szlak Leśnych Gigantów w Instytucie Badawczym Leśnictwa w Sękocinie. Wycieczka, prowadzona przez doświadczonego przewodnika, pana Artura, była niezwykłą lekcją o polskim ekosystemie.

Podczas spaceru ścieżką edukacyjną uczniowie podziwiali przeskalowane figury owadów, grzybów, ptaków i ssaków występujących w naszych lasach. Monumentalne rzeźby, wykonane z dbałością o szczegóły, wywarły ogromne wrażenie i pozwoliły lepiej zrozumieć znaczenie tych organizmów w środowisku naturalnym.

Po emocjonującym spacerze, przyszedł czas na chwilę relaksu. Wszyscy zebraliśmy się wokół ogniska, aby wspólnie upiec kiełbaski. To był idealny moment na odpoczynek i integrację, który zbliżył uczniów i dał możliwość cieszenia się chwilą na łonie natury. Wycieczka do Szlaku Leśnych Gigantów nie tylko wzbogaciła naszą wiedzę o przyrodzie, ale również dostarczyła wielu pozytywnych emocji i wspomnień, które z pewnością zostaną z nami na długo.