Wycieczka do Instytutu Badawczego Leśnictwa

7 października uczniowie klas 1a i 1b mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowej wycieczce do Instytutu Badawczego Leśnictwa w Sękocinie. Był to dzień pełen przygód, nauki i zabawy na świeżym powietrzu.

Podczas zajęć terenowych uczniowie poznawali różne gatunki zwierząt leśnych, takie jak sarny, łosie czy wiewiórki, a także dowiedzieli się, jak odróżniać grzyby jadalne od niejadalnych, co jest bardzo ważną umiejętnością dla każdego miłośnika natury. Dodatkowo, mieli możliwość zapoznania się z roślinami, które można spotkać w polskich lasach, dzięki czemu poszerzyli swoją wiedzę przyrodniczą w praktyce.

Oprócz części edukacyjnej, uczniowie uczestniczyli również w grach i zabawach integracyjnych, które sprzyjały budowaniu więzi i współpracy w grupie. W przerwie między aktywnościami był czas na wspólny posiłek, co dodało sił na dalsze odkrywanie przyrody.

Na zakończenie wszyscy ogrzali się przy ognisku, wspólnie dzieląc się wrażeniami z dnia. Był to niezapomniany moment, który jeszcze bardziej zbliżył wszystkich uczestników wycieczki.

Wyjazd do Instytutu Badawczego Leśnictwa był nie tylko doskonałą okazją do zdobycia cennej wiedzy, ale również do spędzenia czasu na świeżym powietrzu w atmosferze zabawy i relaksu. Uczniowie wrócili pełni entuzjazmu i pozytywnych wrażeń, gotowi na kolejne szkolne wyzwania.