Warsztaty ceramiczne klas 2b i 2d

Dnia 24 września 2024 roku klasy 2b i 2d miały przyjemność uczestniczyć w niezwykłej wycieczce na warsztaty ceramiczne w Łosiu, położonym w okolicach Tarczyna. Już od samego początku dzień zapowiadał się ekscytująco – dzieci z niecierpliwością czekały na spotkanie z pasjonującą sztuką ceramiczną. Po przyjeździe, uczniowie zostali serdecznie powitani przez panie i podzieleni na grupy, które na zmianę wykonywały przygotowane przez nie zadania.

Pani Magda z pasją opowiadała o procesie wytwarzania ceramiki, dowiedzieli się, jak z gliny, wody i wysokiej temperatury powstają różnorodne przedmioty – od talerzy po artystyczne figurki. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści o różnych technikach jej wypalania.

Był też czas na praktyczne działania, podczas których uczniowie mieli okazję malować przygotowane świnki skarbonki i króliczki. Używając kolorowych farb i kredek każdy z nich mógł puścić wodze fantazji, tworząc unikatowe dzieła sztuki. Było dużo śmiechu i radości, gdy dzieci dzieliły się swoimi pomysłami i pomagały sobie nawzajem. Na koniec warsztatów, każdy miał możliwość samodzielnego uformowania swojej własnej pracy z gliny. Uczniowie tworzyli różne przedmioty, takie jak liście, ślimaki czy inne kreatywne kształty. To była świetna okazja do wyrażenia siebie i sprawdzenia swoich umiejętności manualnych. W przerwie między zajęciami był czas na zjedzenie pysznego ciasta, wypicie herbaty i zabawę.

Po zakończeniu zajęć, panie zapewniły, że wszystkie prace zostaną wypalone w piecu, co pozwoli dzieciom zobaczyć efekty ich twórczości w późniejszym czasie. Wycieczka do Łosia była nie tylko świetną zabawą, ale także cenną lekcją o sztuce i rzemiośle. Wszyscy wrócili do domu z uśmiechami na twarzach oraz z niecierpliwością oczekują na możliwość zobaczenia swoich wypalonych prac. Mamy nadzieję, że to doświadczenie na długo zostanie w pamięci uczniów i zainspiruje ich do dalszych artystycznych poszukiwań!

Iwona Sobaniec