Noc Muzeów

Szanowni Państwo,
W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam w sobotę 18 maja do udziału w grodziskich obchodach Europejskiej Nocy Muzeów. W tym roku obchodzimy 20. rocznicę imprezy, która w Grodzisku Maz. organizowana jest po raz 10. Zaczynamy w Dworku Skarbka (ul. Okulickiego 8) o godz. 17.00 koncertem uczniów PSM I st. im. T. Bairda i zwiedzaniem zabytkowego westybulu zawierającym unikatowe dekoracje ścienne autorstwa Jana Bogumiła Plerscha – stąd wyruszymy na wiosenny spacer szlakiem zabytków, ukazującym najcenniejsze obiekty i miejsca na terenie miasta. O godz. 19.30 w Mediatece (ul. 3 Maja 57) odbędzie się wieczór kabaretowy, podczas którego legendarne teksty Tuwima, Hemara i Słonimskiego zabrzmią w mistrzowskiej interpretacji aktora Sławomira Hollanda. O godz. 21.00 na placu 500-lecia przed Centrum Kultury (ul. Spółdzielcza 9) zagra zespół Czarnina, a nocne niebo rozświetli ogień fireshow, którym  pożegnamy się z publicznością. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Z nadzieją spotkania i pozdrowieniami
Łukasz Nowacki
Główny specjalista ds. tradycji i historii miasta
Tel. 785 369 300