|

0A w krainie dinozaurów

Grupa 0a w minionym tygodniu świętowała „Dzień dinozaura”.  Przez cały tydzień dzieci przynosiły figurki dinozaurów, książki i czasopisma. Wspólnie zastanawialiśmy się dlaczego dinozaury wyginęły. Przypomnieliśmy sobie wiele ciekawych nazw dinozaurów oraz podzieliliśmy je na mięsożerne i roślinożerne.   Dzięki specjalnym kartom oraz okularom 3D mogliśmy zobaczyć te wielkie stworzenia na wyciągnięcie ręki. Bawiliśmy się w kodowanie z czarodziejskimi czerwonymi nakładkami, oglądaliśmy ciekawe filmiki dzięki programowi Multiplaneta, a także szukaliśmy kości dinozaurów w czasie zabawy na interaktywnym dywanie. Dinozaury posłużyły nam, jako ciekawy materiał do utrwalania pojęć matematycznych. Dzieliliśmy je na grupy, przeliczaliśmy, porównywaliśmy zbiory, utrwalaliśmy liczebniki porządkowe oraz sprawdzaliśmy, które zbiory są równoliczne.  Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.
Anna Włodarkiewicz
Karolina Pieńkowska