Jesteśmy z Wami Niebieskimi Motylami

Otrzymaliśmy nominację do wyzwania „ Jesteśmy z Wami Niebieskimi Motylami” od Szkoły Podstawowej nr 3 w Leżajsku, na Podkarpaciu. Z przyjemnością włączyliśmy się w szybkie wyzwanie, ponieważ na realizację zadań było 48 godzin.

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jarosławiu od kilku lat organizuje konkurs„ Niebieskie Motyle” przeznaczony dla osób ze spektrum autyzmu i zespołem Aspergera. W tym roku, ze względu na pandemię Ośrodek zaprosił wszystkich do podjęcia radosnego wyzwania, którego celem jest poszerzanie świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem. Pod hasłem „ Jesteśmy z Wami, Niebieskimi Motylami”

Aby taką iskierkę przekazać należy:

Wykonać prace plastyczne o tematyce motyli, zrobić zdjęci lub nagrać filmik i wstawić go na stronie internetowej szkoły, na profilu szkoły na FB i przesłać do OSW w Jarosławiu.

W naszej szkole uczą się dzieci z autyzmem i zespołem Aspergera oraz z innymi trudnościami rozwojowymi. Nie jest to nic nadzwyczajnego, jest tak już od wielu lat. Staramy się, aby wszystkie dzieci dobrze się czuły w naszej szkole i koledzy odnosili się do siebie serdecznie i z szacunkiem, widząc w swojej różności zalety a nie wady.

W naszej szkole, w klasach, które podjęły wyzwanie, dzieci przyszły ubrane na niebiesko, uczestniczyły zajęciach na temat autyzmu i podjęły różne aktywności związane z motywem akcji motylem i kolorem niebieskim.

Bardzo serdecznie dziękuję nauczycielkom i dzieciom z klas 0a, 0b, 0c, 1 a, 1b, 1c, 2 a,2 b, 2e.

Elżbieta Milczarek

Filmik 1

Filmik 2

Filmik 3