Zakończenie Grodziskiego Konkursu Matematycznego

XVII edycja Grodziskiego Konkursu Matematycznego miała nieco odmienny charakter od pozostałych. Ze względu na reformę edukacji w rywalizacji wzięli udział tylko uczniowie klas trzecich szkoły podstawowej z terenu gminy Grodzisk Mazowiecki.

W dniu 10 kwietnia 2018 roku na uroczyste zakończenie do naszej szkoły przybyli finaliści z pobliskich szkół. O 9.00 rozpoczął się pokaz pt.: „Niech zabrzmi muzyka” w wykonaniu pana Pawła Jaskólskiego. Widzowie dowiedzieli się, co łączy muzykę, fizykę i matematykę. Zastanawiali się, od czego zależy wysokość dźwięku, co gra i drga w instrumentach, a także w nich samych. Prowadzący pokazywał niesamowite sztuczki z grającą rurą, balonem, sprężyną, a nawet słomką. Uczniowie chętnie zgłaszali się, by być pomocnikami pana Pawła i uczestniczyć w pokazywaniu doświadczeń. Szczególnie dużo emocji wzbudził pokaz fali dźwiękowej za pomocą wiertarki. Na koniec publiczność zamieniła się w orkiestrę, grającą na kolorowych rurkach. Po pokazie naukowym nastąpiło uroczyste wręczenie nagród i słodki poczęstunek dla dzieci.
Tegoroczny konkurs przygotowany został przez zespół nauczycieli z naszej szkoły: Grażynę Kierszniewską, Małgorzatę Parol, Ninę Górecką i Agnieszkę Lachowicz.
Oto lista zwycięzców:
I miejsce: Adam Plewiński z SP w Książenicach
II miejsce: Bartosz Nieroba z SP nr 6
II miejsce: Jakub Tokarz z SP w Książenicach

Zakończenie Grodziskiego Konkursu Matematycznego