Z życia Szachowej Dwójki

Ruszyły w naszej szkole zajęcia szachowe dla najmłodszych, przede wszystkich dla uczniów klas I-III.

Zajęcia odbywają się w środy w godz. 16:20-17:15.

Ponieważ zgłosiło się ponad 30 uczniów, równolegle spotykają się dwie grupy: jedna na stołówce, druga w sali 33. Dodatkowo utworzyliśmy grupę dla oddziałów przedszkolnych. Zapraszamy – warto poznać grę w szachy i spróbować swoich sił na szachownicy w gronie rówieśników.

Szczegółowe informacje o zajęciach: http://szachygrodzisk.pl/index.php/spotkania-szachowe/

 

Uczniowski klub sportowy Szachowa Dwójka działający przy naszej szkole zaprasza również na zawody szachowe. Obok turniejów głównych, w których gościmy zwykle finalistów Mistrzostw Polski Juniorów, organizowane są turnieje dla początkujących: w sobotę bez ograniczeń wiekowych, w niedzielę – do 8 lat (decyduje rok urodzenia). Aby wziąć udział w sportowej rywalizacji, wystarczy znać zasady gry w szachy.

W weekend 19-20 października odbyły się u nas IV Mistrzostwa Grodziska Mazowieckiego Juniorów, które objęli honorowym patronatem Burmistrz Grodziska Mazowieckiego Grzegorz Benedykciński oraz Starosta Grodziski Marek Wieżbicki. W zawodach rywalizowało 112 szachistów w podziale na 4 grupy turniejowe dostosowane do wieku i poziomu umiejętności zawodników. W turnieju głównym zwyciężył Krzysztof Wesołek (UKS Hetman Puszcza Mariańska), drugi był Patryk Michałowski (UKS Szachowa Dwójka Grodzisk Maz.), trzecie miejsce zajął Maciej Frankowski (Szachowy Uniwersytet Warszawa).

Kolejny weekendowy turniej planujemy rozegrać w weekend 7-8 grudnia. Będzie to V Turniej Mikołajkowy i jak co roku spodziewamy się w niedzielę odwiedzin św. Mikołaja. Serdecznie zapraszamy!

Informacje o naszych działaniach są publikowane na stronie klubowej http://szachygrodzisk.pl