Z piosenką przez stulecie

Tradycyjnie w pierwszy dzień wiosny, 21 marca w naszej szkole odbywają się szkolne targi. W tym roku miały one szczególny charakter, ponieważ były związane z jednym z zadań w ramach całorocznej akcji ?Dwójka dla Niepodległej?.

Przygotowany z tej okazji koncert muzyczny ?Z piosenką przez stulecie? poprowadzili panowie Robert Dziekański i Łukasz Pytlakowski. Każda klasa przygotowała jedną polską piosenkę z wybranego przez siebie okresu. Były pieśni patriotyczne, zagrzewające do walki, smutne, refleksyjne, ale i takie, które nazywamy biesiadnymi. Na scenie wystąpiły zespoły rockowe i popowe. Okazało się, że nasi uczniowie obdarzeni są licznymi talentami muzycznymi. Przedstawiciele klas grali na różnych instrumentach, czasami śpiewali soliści lub grupy uczniów, a niekiedy całe klasy. Niesamowite były aranżacje niektórych utworów: barwne stroje, stylizowane fryzury, rekwizyty. Kadra pedagogiczna pod batutą pana Roberta Dziekańskiego przygotowała utwór: ?Powróćmy jak za dawnych lat??. Zwrotkę zaśpiewali panowie Robert Dziekański, Sławomir Księżycki i Łukasz Pytlakowski, a refren pozostali nauczyciele. Chór szkolny zaprezentował specjalnie przygotowany na te okazję utwór ?Dwójka dla Niepodległej?, do którego słowa i muzykę skomponował Robert Dziekański Usłyszeliśmy również ?Piękną historię? z muzyką Roberta Dziekańskiego do słów Alicji Woyciechowskiej. Na zakończenie każda klasa otrzymała naklejkę jako potwierdzenie wykonania zadania.
Małgorzata Sadowska