XV Szkolne Targi Wiosenne ?Zdrowe żywienie?

Tradycją naszej szkoły są targi dla klas 4-6 w pierwszy dzień wiosny. W tym roku szkolnym z okazji XV edycji tej imprezy targi zorganizowano dla całej społeczności szkolnej. Każdy zespół w myśl hasła ?Zdrowe żywienie? przygotował jeden posiłek, zgodny z zasadami zdrowego żywienia.

Na stołach królowały kolorowe owoce i warzywa w formie sałatek, szaszłyków, koktajli, soków. Przygotowano też mnóstwo kanapek z różnymi pastami. W daniach na podwieczorek zaprezentowano ciasteczka owsiane, ciasta marchewkowe i fasolowe. Pięknie przygotowane stoły ozdabiały kwiaty i zioła wiosenne. Andrzej Placek z klasy 6b zaprezentował stoisko swojej klasy wierszem:

Przygotowała klasa 6B śniadanie

Pyszne, pożywne i bardzo zdrowe.

Mamy w rękawach sposoby niezawodne,

Aby na co dzień mieć sylwetki sportowe.

Mamy kanapki, które zmuszą niejadków,

A swoim wyglądem nawet smakoszy,

Aby nie jedli jedynie płatków,

Serków, produktów czekoladowych.

Aby do każdego dotarła nowa siła.

Nawet Magda Gessler by nie pogardziła!

Jeśli ktoś nie lubi mleka,

Pyszny jogurt na niego czeka,

Aby ten ktoś zawsze siłę miał

I aby się wniebogłosy śmiał.

Nasze ciasteczka z bakaliami

Mają na celu przecież sprawić,

Abyście poczuli się jak w raju

Identycznie, jak w nadchodzącym maju.

W tych kubeczkach, które są warte uwagi

Znajduje się jogurt i trochę magii:

Musli, bakalie, płatki, owoce

Co uwalniają niezwykłe moce.

A więc do dzieła, drogi kolego,

Zjedzmy śniadanie – życzymy SMACZNEGO!!!!

Uczniowie obejrzeli też krótkie przedstawienia o zdrowym stylu życiu w wykonaniu dzieci z klas 3a, 4f, 6a.

Każda klasa za przygotowanie karty z przepisem do szkolnej książki kucharskiej otrzymała naklejkę na planszę.

W części mniej oficjalnej dzieci degustowały przygotowane dania, robiły zdjęcia przy mega owocach i warzywach, zapoznawały się z informacjami o zdrowym żywieniu na gazetkach. Przez cały czas bawiły się z nami ?Witek? i ?Aminka? w strojach od Stowarzyszenia ?TylkoNaturalnie?.

Dziękujemy wyżej wymienionemu Stowarzyszeniu za wypożyczenie strojów, a rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie poczęstunku.

Małgorzata Sadowska