Wycieczka do zoo

Dnia 18 i 25 września klasy szóste (6a,6d,6f,6g) wyjechały na warsztaty do warszawskiego zoo.

Zajęcia odbywały się w wśród gadów i bezkręgowców. Wykład prowadzili pracownicy zoo – opiekunowie zwierząt, przekazując nam wiele ciekawych informacji na temat życia wybranych gatunków, np. żółwi, węży, krokodyli, gekonów, traszek czy pająków(tarantuli), patyczaków, egzotycznych ślimaków i karaczanów. Oprócz wiedzy uczniowie mogli obcować bezpośrednio ze zwierzętami – dotknąć, pogłaskać, a czasami posłużyć jako podpora dla wędrującego patyczaka czy węża. Emocji – strachu, radości i zachwytu było wiele. Potem – dwugodzinna wędrówka po zoo i tu był czas na oglądanie wielu ciekawych okazów niespotykanych na co dzień zwierząt, jak: szympansy, małpy, słonie, żyrafy, nosorożce, hipopotamy, pingwiny, niedźwiedzie, papugi, flamingi, pelikany, lwy, gepardy, wielbłądy i wiele innych. Uczniowie zrobili wiele zdjęć, które przydadzą się do tworzenia prywatnych atlasów zwierząt, które powstawać będą w ciągu roku szkolnego. Warsztaty ocenione został na bardzo udane, a dzieci wróciły zadowolone, wzbogacone o wiele przeżyć i nowych wiadomości, które wykorzystamy na lekcjach biologii. Kolejne klasy – 6b i 6e wyjeżdżają 18go listopada. Życzymy równie przyjemnych przeżyć.