Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu

29 – 30 października odbyły się w szkole warsztaty historyczne dla wszystkich klas piątych. Temat przewodni – „Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu”.
Organizatorem była Pani Monika Piotrowska, zaprosiła Pana Pawła Dziechciarza, który jest doktorantem w Ośrodku Badań na Antykiem Europy Południowo-Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego.

W międzyczasie został stypendystą Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz czterokrotnie zdobył Stypendium Rektora UW. Pan Paweł wprowadził uczniów  w świat starożytnego Rzymu opowiadając, pokazując w praktyce starożytną cywilizację.

Podczas zajęć uczniowie poznali tragiczną historię miasta Pompeje oraz codzienne życie jego mieszkańców. W czasie warsztatów wspólnie budowali model sklepienia łukowego, ułożyli mozaiki z prawdziwego marmuru, rozświetlili pomieszczenie za pomocą rzymskich lampek oliwnych oraz wykonali i zagrali w starożytną rzymską grę planszową!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii