Woda to skarb !!!

Na przełomie września i października w naszej szkole odbyły się warsztaty dotyczące oszczędzania wody „Szkolne gry o wodzie”. Zajęcia prowadziła Pan Paweł Szustakiewicz wraz z dziećmi Polą i Michałem. Zaprezentowali oni dzieciom film o korzystaniu z wody  w Afryce, jak dzieci muszą przenosić wodę czasami wiele kilometrów z rzeki do swojej wioski. Oglądaliśmy również film o życiu delfinów.

Po zakończonych prelekcjach dla uczniów klas I-III został ogłoszony konkurs „Woda to skarb”. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Komisja miała trudny orzech do zgryzienia, jednak po burzliwych naradach została podjęta decyzja… Uczestnicy mieli przedstawić w dowolny sposób co oznaczają dla nich słowa „Woda to skarb”. Dzieci wykazały się niezwykłą inwencja wykorzystując makaron, plasteliną, ryż, kryształki, cekiny. Pojawiły się również utwory pisane wierszem.


Laureatami konkursu zostali:
I miejsce:
Julia z klasy 3c
Nina z klasy 3f
Hanna K. z klasy 2a
Hanna B. z klasy 2a
Zofia O. z klasy 2a
Lena z klasy 3c

II miejsce:
Wiktoria z klasy 2a
Oliwia z klasy 2a
Gabriela z klasy 3c
Pola z klasy 3c
 
III miejsce:
Tosia z klasy 1e
Róża z klasy 3c
Nikola z klasy 3f
Lena z klasy 2b
Martyna z klasy 3f
Maciej z klasy 3c

Gratulujemy!

Katarzyna Pawlak