WIZYTA KLASY 4A W BANKU PEKAO S.A.

W dniu 22 listopada wybraliśmy się do Banku Pekao S.A w ramach projektu ?Akademia Finansów?. Oto relacje niektórych uczniów.

22 listopada wybraliśmy się z całą klasą wraz z naszą wychowawczynią panią Alicją Górską do banku. Gdy byliśmy już na miejscu przywitała nas pani Dyrektor Halina Olszewska. Oprowadziła nas po banku i cierpliwie odpowiadała na nasze pytania. Pokazała Man też różne wzory kart do bankomatu. Następnie zaprowadziła nas do Sali konferencyjnej gdzie opowiedziała o historii bankowości. Otrzymaliśmy również na pamiątkę odblaskowe misie.
Było naprawdę suuuper. Myślę, że każdemu się podobało.
Antosia 4A

22 listopada byliśmy w banku PEKAO S.A. Przywitała nas pani Dyrektor banku. Zaprowadziła nas do kas, gdzie zobaczyliśmy różne banknoty polskie (500 zł) i zagraniczne. Dowiedzieliśmy się również, że konto w banku może posiadać nawet małe dziecko! (naprawdę) ? tylko, że do trzynastego roku życia muszą je kontrolować rodzice. Można wybrać sobie wzór karty. Pani Dyrektor pokazała nam też różne elementy na banknotach, których nie da się podrobić ? np. świecące elementy. Na koniec otrzymaliśmy pamiątki ? odblaskowe misie czy rulony do pakowania bilonu.
Wizyta w banku bardzo mi się podobała.
Hania 4A

22 listopada razem z klasą wybraliśmy się do banku PEKAO S.A. Gdy przyszliśmy na miejsce spodobały mi się drzwi, przez które nie można było wchodzić ot tak sobie. Była tam lampeczka, dzięki której ludzie nie szarpali drzwi tylko spokojnie czekali na swoją kolej do wejścia. Gdy już weszliśmy przywitała nas pani Dyrektor banku pani Halina Olszewska. Opowiadała nam czym jest bank, a najważniejsze dla mnie to że od 13 roku życia dzieci mogą mieć już własną kartę płatniczą!!. Później przeszliśmy na stronę, w której znajdują się kasy. Pani w okienku pokazała nam urządzenia, w których liczy się banknoty tzw. liczarki. Następnie pni pokazała nam banknot 500zł oraz banknoty plastikowe!! Tak PLATIKOWE!! Gdy już wszystko obejrzeliśmy przeszliśmy na 1 piętro do Sali konferencyjnej, gdzie pani Dyrektor opowiedziała nam trochę historii bankowości. Później można było pooglądać wzory kart bankomatowych oraz plansze z wizerunkami kart z euro 2012. Na zakończenie otrzymaliśmy pamiątkowe odblaskowe misie.
Gosia 4A