Uroczyste zakończenie XVI edycji Grodziskiego Konkursu Matematycznego w Giżycku

?Połączyła nas matematyka? to hasło spotkania uczestników XVII edycji Grodziskiego Konkursu Matematycznego organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 2 w Grodzisku Mazowieckim, które odbyło się w dniach 8-10 maja 2017 r. w Giżycku.

Zmagania młodych matematyków od czterech lat odbywają się równolegle w Grodzisku Maz. i w Giżycku. W tegorocznej edycji wystartowało 555 uczniów szkół podstawowych z obu miast, w dwóch grupach wiekowych: klasy 1-3 i klasy 4-6. Do III etapu zakwalifikowało się 21 uczniów, a 14 z nich wyruszyło na zakończenie konkursu do Giżycka. Wyjazd zorganizowała pani Danuta Pokropek, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Grodzisku Mazowieckim, koordynator konkursu.

Podczas wizyty zorganizowano wiele ciekawych imprez zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli, którzy uczestniczyli w wyjeździe. Dzieci poznawały zasady programowania na zajęciach, zorganizowanych w Szkole Podstawowej nr 4 w Giżycku. Nauczyciele odbyli warsztaty origami, podczas których wykonywali modele wielościanów. Wszyscy uczestnicy wzięli udział w grze terenowej, zwiedzali Giżycko oraz odwiedzili wioskę indiańską. Głównym punktem wycieczki było uroczyste zakończenie XVII edycji Grodziskiego Konkursu Matematycznego. Odbyło się ono w pięknej scenerii mazurskich jezior, na pokładzie statku wycieczkowego. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz miejskich Giżycka, dyrektorzy giżyckich szkół, finaliści konkursu, nauczyciele
i opiekunowie. Finaliści otrzymali pamiątkowe medale, a laureaci nagrody rzeczowe. Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie i nauczyciele mogli podzielić się swoimi spostrzeżeniami z konkursu. Choć pogoda nie rozpieszczała, wszystkim dopisywały humory.

Bardzo dziękujemy koordynatorom konkursu za emocje matematycznych potyczek w czasie trzech etapów konkursu oraz organizatorom wyjazdu za wspólnie spędzony czas i atrakcje, przygotowane dla naszej grupy. Szczególne podziękowania składamy pani dyrektor Danucie Pokropek (SP2 Grodzisk Maz.) oraz pani dyrektor Jolancie Stańczuk i pani wicedyrektor Barbarze Ejsmont (SP4 Giżycko). Mamy nadzieję na spotkanie za rok, tym razem w Grodzisku Mazowieckim.

Laureaci konkursu:

Kategoria klas III:

I miejsce ? Maciej Watrobiński ? SP Książenice

II miejsce ? Mateusz Gawroński ? SP2 Grodzisk Mazowiecki

III miejsce ? Jakub Łada ? SP3 Giżycko

Kategoria Klas VI:

I miejsce ? Sebastian Usiądek ? SP2 Grodzisk Maz.

II miejsce ? Zofia Klisowaska ? SP Adamowizna

III miejsce ? Gabriela Ejsmond ? SP4 Giżycko