TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I WDZIĘCZNOŚCI

W grudniu 2018 odbyła się akcja „Tydzień życzliwości i wdzięczności”. Cała społeczność szkolna została zaproszona do wykonania „łańcucha życzliwości”.

Ideą całej akcji było promowanie życzliwości, zachęta do czynienia dobrych uczynków, okazywania wdzięczności oraz podziwu.
Wiele klas wykonało prace, włączyli się nauczyciele oraz rodzice. Naszą szkołę ozdobiły piękne choinki z kolorowych łańcuchów.
„Tydzień życzliwości” uświadomił nam, że takie wartości jak przyjaźń, koleżeństwo, bezinteresowna pomoc drugiemu człowiekowi są ważnymi wyznacznikami w życiu każdego z nas. Dzięki temu łatwiej jest pokonywać codzienne trudności, a świat staje się przez to bardziej przyjazny i kolorowy. Zwłaszcza przed świętami warto w sobie znaleźć dobroć i podzielić się nią z innymi.