Turniej z okazji Dnia Niepodległości

Jak co roku Warszawski Okręgowy Związek Koszykówki Województwa Mazowieckiego zorganizował Turniej z okazji Dnia Niepodległości. W tym roku wzięli w nim udział chłopcy i dziewczęta rocznika 2008. W dniach 6 – 8.11.2020 w Piasecznie na hali GOSiR rywalizowały młode koszykarki, z kolei rywalizacja chłopców odbyła się w hali MOS Ochota. W obydwu turniejach Grodzisk Mazowiecki reprezentowały drużyny Grodziskiego Klubu Koszykarskiego.

W Piasecznie zawodniczki GKK nie pozostawiły nikomu żadnych złudzeń, kto w roczniku 2008 „rządzi” na Mazowszu. W rywalizacji grupowej dziewczęta pokonały drużyny UKS Trójka Żyrardów (68:20), UKS La Basket Warszawa (61:26) oraz MUKS II Piaseczno (55:15). W półfinale natomiast wygrały z pierwszą drużyną Piaseczna (58:14). W finałowym meczu koszykarki ponownie spotkały się z drużyną UKS La Basket Warszawa, którą znów pokonały (63:42). Złote medale wręczył zwyciężczyniom Prezes WOZKosz Pan Michał Lesiński. MVP turnieju została zawodniczka GKK Marianna Łęgowska, a do najlepszej piątki turnieju wybrano jej dwie koleżanki: Martynę Feligę i Polę Misiło. Nasze miasto reprezentowały dziewczynki na co dzień uczące się w klasie sportowej Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 2 w Grodzisku Mazowieckim: Kamila Dworowska, Martyna Feliga, Iga Jesiołowska, Amelia Kędzierska, Anastazja Lendzion, Marianna Łęgowska, Joanna Marciniak, Pola Misiło, Weronika Polewska, Kaja Sowińska, Aleksandra Stelmasiak, Kinga Strzelecka oraz Patrycja Dziża na co dzień trenująca w drużynie UKS Olimpijczyk Mszczonów. Chłopcy, ze względów zdrowotnych, walczyli w niepełnym składzie i ostatecznie zajęli trzynaste miejsce. Drużyna męska wystąpiła w składzie: Alek Giszter, Maciej Jarosiński, Stanisław Wróblewski, Jan Wróblewski, Hubert Czubek, Jakub Miąskiewicz, Krzysztof Jarosiński, Piotr Garwoła, Maciej Wesołowski, Filip Marszałek. Na szczególne wyróżnienie zasłużyli: Maciej Jarosiński, Stanisław Wróblewski oraz Filip Marszałek.

Turnieje z okazji Dnia Niepodległości mają również charakter naborowo – selekcyjny. W ten sposób pozyskuje się przyszłych reprezentantów do kadr wojewódzkich na kolejny rok. W kręgu zainteresowań trenera kadry Mazowsza dziewcząt p. Macieja Kruszewskiego znalazło się aż dziesięć zawodniczek Grodziskiego Klubu Koszykarskiego.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych .

Trenerzy GKK: Paula Wiewiur i Tomasz Pierc