Tabliczkowy zawrót głowy w 3d i 4e

Raz, dwa, trzy – tabliczkę mnożenia znasz i Ty!

W ramach innowacji pedagogicznej prowadzonej przez panią Sylwię Maciak oraz  panią Alicję Górską w klasach 3d oraz 4e, Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia na długo pozostanie w pamięci uczniów 🙂

3D: Uczniowie klasy 3d z wielkim zapałem przystąpili do obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Najpierw graliśmy w mrożeniową grę KABUM. Uczniowie sami przygotowali paski z działaniami oraz pechowymi napisami KABUM.  Było śmiesznie 🙂  Jak na imprezę przystało – był też tort (na karcie pracy). Uczniowie szybko obliczyli wyniki i przystąpili do gry w MNOŻENIOWE BINGO.  Potem wszyscy rozwiązali krótki test z tabliczki mnożenia i dzielenia na czas.  Bartek O. Tymon oraz Martynka nie popełnili żadnego błędu. Mistrzowie Tabliczki! Cała klasa wspólnie przystąpiła do egzaminu z tabliczki on-line. Udało nam się wspólnymi siłami rozwiązać  5 przykładów w 36 sekund ! Na koniec , po trudach umysłowych wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni na swoje zaangażowanie. Otrzymali super ołówki z nadrukowaną tabliczką mnożenia🙂

Sylwia Maciak 

4E :Już od samego wejścia do klasy wiadomo było, że ta lekcja będzie inna niż wszystkie. Na biurku czekały przygotowane dziwne rzeczy: małe kartoniki, czerwone karty i białe kartki. Zaczęliśmy od trzyminutowego sprawdzenia, czy potrafimy mnożyć i dzielić. Każdy uczeń w skupieniu rozwiązywał zadania.  Następnie podzieleni na  zespoły układaliśmy tabliczkowe rymowanki. Było dużo śmiechu w czasie prezentacji wierszyków 🙂 Po tych zmaganiach przyszedł czas na tabliczkowe memory. Wszyscy chcieli wygrać! Gdy każdy z zespołów zakończył zmagania, przyszedł czas na tabliczkową wojnę. I bawilibyśmy się dalej, gdyby nie ……. dzwonek 🙁

PS.  Pierwszy raz widziałam uczniów rozczarowanych zakończeniem lekcji 🙂 🙂 🙂

Alicja Górska

Tabliczkowy zawrót głowy w 3d i 4e