Szkolny Klub Scrabble znów wchodzi do gry!

Nasz Klub Scrabble działa od listopada 2014 roku. Spotykamy się w każdym tygodniu aby bawić się słowami, rozwiązywać zadania konkursowe, szkolić w grze SCRABBLE oraz przygotowywać do turniejów Scrabble.

Od momentu powstania bierzemy udział w programie ?Srabble w szkole?. Dzięki temu mamy możliwość uczestniczenia w ogólnopolskich turniejach organizowanych dla szkół i comiesięcznych internetowych konkursach Scrabble organizowanych pod patronatem Polskiej Federacji Scrabble i firmy Mattel (producenta gry SCRABBLE).
Możemy pochwalić się całkiem sporymi sukcesami. Już w pierwszym roku naszego istnienia kilkakrotnie zdobywaliśmy pierwsze miejsce w internetowych konkursach scrabblowych i otrzymywaliśmy ciekawe nagrody (ten sukces udało nam się powtarzać również w kolejnych latach). W roku szkolnym 2015/16 zdobyliśmy III miejsce w kategorii szkół podstawowych na Ogólnopolskim Turnieju SCRABBLE dla szkół w Kutnie. W roku szkolnym 2016/17 nasza drużyna potwierdziła swój poziom zdobywając I miejsce w tym Turnieju. W roku 2015/16 wraz z Klubem Szachowa Dwójka zorganizowaliśmy Ogólnoszkolny Turniej Szachowo ? Scrabblowy w którym zmagali się uczniowie z naszej szkoły.
Nawiązaliśmy owocny kontakt z profesjonalnym Klubem ?Matriks? z Milanówka, w którym grają licealiści, studenci oraz osoby dorosłe (turniejowi gracze w Scrabble). Członkowie tego klubu sędziowali na naszym szkolnym turnieju, a obecnie służą mi merytoryczną pomocą w prowadzeniu Szkolnego Klubu. W czerwcu 2017 roku zostaliśmy zaproszeni do udziału w Ogólnopolskim Turnieju dla dorosłych ?Truskawki w Milanówku?, a w okresie wakacji jeździliśmy do Milanówka na treningi scrabblowe do Klubu Matriks.
Obecnie zaczynamy nowy rok szkolny w zupełnie nowych warunkach (bo dołączyli do naszej szkoły uczniowie gimnazjum). Liczę na to, że Klub Scrabble swoją ofertą zainteresuje starszą młodzież naszej szkoły i wzbogaci się o nowych, fantastycznych graczy!
Szkolny Klub Scrabble to propozycja zajęć pozalekcyjnych dla młodzieży z klas 4-7 oraz starszej (gimnazjum). W Scrabble grać mogą wszyscy – bez względu na umiejętności i talenty związane z konkretnymi dziedzinami nauki. Jedynym warunkiem uczestniczenia w grze jest umiejętność czytania i pisania, pasja i chęć do poznawania nowych słów oraz wola honorowego współzawodnictwa i wspólnej zabawy. Gra ta daje możliwość doskonalenia poprzez zabawę wielu umiejętności: logicznego i kreatywnego myślenia, umiejętności językowych, pracy w zespole.

ZAPRASZAMY DO GRY W SCRABBLE
UCZNIÓW Z KLAS 4 – 7
ORAZ GIMNAZJALISTÓW
CHĘTNYCH DO GRY W SCRABBLE
Pierwsze zajęcia odbędą się 22.09.17r (najbliższy piątek), o godz. 15.30 w sali P2 (na terenie zerówek)
Gwarantuję Wam dobrą zabawę oraz udział w ogólnopolskich konkursach i turniejach SCRABBLE.
Opiekun Szkolnego Klubu Scrabble: Beata Jacyniuk