Szkolny Klub Scrabble też świętował Dzień Dziecka!

31.05.2019 roku w naszej szkole swoje święto obchodziły wszystkie dzieci – te zupełnie małe i te naprawdę duże.
W całej szkole odbywały się różne imprezy. Jedne organizowane były przez nauczycieli dla dzieci, inne przygotowali dla swoich młodszych kolegów uczniowie starszych klas.
Dla uczniów klas starszych Szkolny Klub Scrabble przygotował z okazji Dnia Dziecka scrabblowe wydarzenie. W bibliotece szkolnej odbył się Szkolny Turniej Scrabble.

Uczniowie klas 6, 7, 8 i 3 gimnazjum od 9.00 do 13.30 rozegrali trzy rundy standardowego turnieju w parach (na czas) oraz Belgijkę. Nad przebiegiem obu części turnieju czuwał sędzia główny Maciej Czupryniak z milanowskiego Klubu Scrabble „Matriks”. W przerwie imprezy zawodnicy posilali się drożdżówkami i napojami ufundowanymi przez p. Monikę Zwolińską (mamę dwójki naszych scrabblistów).
Turniej zakończył się podwójnym zwycięstwem Zuzanny Rytel – Kuc z klasy 8a, która w obu tych konkurencjach zajęła pierwsze miejsce. Drugie i trzecie miejsce na zmianę zajmowali Maciej Zwoliński z klasy 6a oraz Mateusz Michalak z klasy 3d gimnazjum.
Po zakończeniu rozgrywek i wyłonieniu zwycięzców wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy, cenne nagrody rzeczowe i pachnące zioła (to znaczy bazylię
i miętę).
Sponsorem nagród była firma Swedeponic Polska sp. z o.o. (polski producent ziół, właściciel marki „Baziółka”).
Scrabblowa impreza nie miałaby tak pięknej oprawy gdyby nie zaangażowanie
i hojność kilku osób. Bardzo dziękuję prezesowi firmy Swedeponic Polska – p. Wojciechowi Kozłowskiemu za ufundowanie nagród dla zawodników, pani Monice Zwolińskiej – za przygotowanie poczęstunku dla uczestników tego wydarzenia, p. Maciejowi Czupryniakowi – za merytoryczne wsparcie i sędziowanie podczas turnieju, p. wicedyrektor Katarzynie Jezierskiej za iskrę, dzięki której zapłonął znicz tych zawodów, p. dyrektor Danucie Pokropek – za uświetnienie swą obecnością chwili wręczenia nagród.
Wszystkim zawodnikom gratuluję wzorowej postawy podczas zawodów i wspaniałego współzawodnictwa, a zwycięzcom gratuluję wygranej!
Mam nadzieję, że w kolejnych latach Klub Scrabble zyska nowych członków,
a turnieje Scrabble wejdą do tradycji naszej szkoły.
Beata Jacyniuk – opiekun Szkolnego Klubu Scrabble