Światowy Dzień Ziemi

22 kwietnia w grupie”Jeżyków” obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Zastanawialiśmy się, co możemy zrobić, aby nasza planeta była szczęśliwa. Wszystkie pomysły spisaliśmy na dłużej kartce i zawiesiliśmy w sali. Obejrzeliśmy filmik o ekologii i wysłuchaliśmy opowiadania o Ziemi, która chciała być czysta.

Byliśmy na spacerze i obserwowaliśmy piękna przyrodę wokół naszego przedszkola. Zabraliśmy ze sobą lupy, aby móc bliżej obejrzeć kwiaty, krzewy i ślimaki. Posialiśmy rzeżuchę i owies, podlewaliśmy kwiaty w naszej sali. Uczyliśmy się segregować śmieci. Każdy miał okazję sprawdzić, czy dobrze zapamiętał, do którego kosza wrzucamy plastik, metal, papier, szkło, odpady bio i mieszane. Na koniec pokolorowaliśmy naszą Ziemię, zgodnie z jej barwami, które zaobserwowaliśmy podczas pracy z globusem. Wszystkie dzielne „Ekojeżyki” zostały nagrodzone odznaką przyjaciela Ziemi. Grupa 5-latków, „0a” i „0b” wykonały plakaty przedstawiające naszą Planetę oraz na ilustracjach pokazały, jak należy o nią dbać.

Anna Włodarkiewicz