ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA

7 kwietnia br. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia. Uczniowie z klas 1-3 mogli obejrzeć prezentację multimedialną przygotowaną przez panią Beatę Nowak ? Jakoniuk.

Światowy Dzień Zdrowia został ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) i obchodzony jest każdego roku 7 kwietnia. Głównym przesłaniem tego święta jest zwrócenie uwagi na najważniejsze problemy zdrowotne dotyczące społeczeństw na całym świecie. Co roku ogłaszane jest nowe hasło roku oraz temat przewodni Światowego Dnia Zdrowia. Tegoroczne nosiło nazwę: ?Depresja ? porozmawiajmy o niej?. Depresja dotyka ludzi w różnym wieku, z różnych środowisk i mieszkających we wszystkich krajach. Jest przyczyną cierpień psychicznych i negatywnie wpływa na życie cierpiących na depresję osób, niekiedy prowadzi do zniszczenia relacji z rodziną i przyjaciółmi. Depresja to choroba charakteryzująca się uporczywie utrzymującym się uczuciem smutku, utratą zainteresowania czynnościami, które na ogół sprawiają chorej osobie przyjemność. Każdy może zachorować na depresję. Dlatego ta kampania adresowana jest do wszystkich, bez względu na wiek, płeć czy status społeczny.

W drugiej części naszego spotkania mogliśmy obejrzeć przedstawienie przygotowane przez panią Grażynę Kierszniewską i klasę 3 f zatytułowane ?Higienicznie ? dramatycznie?. Scenariusz napisała pani Dorota Kraszewska – mama z kl.3f, za co szczerze dziękujemy.

Uczniowie w zabawny sposób pokazali, jak ważna jest higiena i dbanie o własny wygląd. Poprzez scenki ze znanych bajek, trzecioklasiści zwrócili naszą uwagę, że mycie uszu, dbanie o jamę ustną i czystość całego ciała jest niezbędne, by żyć zdrowo i radośnie . Brudne stopy Kopciuszka, przykry zapach z ust Wilka i Królewicza, brudny strój Gajowego, to kilka przykładów, że przez brak higieny ?bajka? może nie mieć szczęśliwego zakończenia. Pamiętajmy ?W zdrowym ciele ? zdrowy duch?, a schludne i czyste ubranie ? to nasi przyjaciele.