Światowy Dzień Zdrowia

„Zdrowie dla wszystkich” to hasło tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia, który obchodziliśmy w naszej szkole 6 kwietnia 2018 roku. Głównym przesłaniem tego święta jest zwrócenie uwagi na najważniejsze problemy zdrowotne dotyczące społeczeństw na całym świecie.

Klasa 6c zaprezentowała dwa występy „Spotkanie witamin” i „Ruch to zdrowie”, przypominając uczniom naszej szkoły, jak ważne w naszym codziennym życiu jest zdrowe odżywanie oraz uprawianie sportu bez względu na pogodę i porę roku.
Pani Beata Nowak – Jakoniuk zapoznała dzieci z prezentacją, z której wszyscy mogli się dowiedzieć, że m.in. w 1948 roku, czyli siedemdziesiąt lat temu, Światowy Dzień Zdrowia został ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia (WHO – World Health Organization).
Co roku ogłaszane jest nowe hasło roku oraz temat przewodni Światowego Dnia Zdrowia. W ostatnich latach WHO proponowało następujące tematy przewodnie:
2015 – „Z pola na stół – uczyń jedzenie bezpiecznym”
2016 – „Pokonaj cukrzycę!”
2017 – „Depresja – porozmawiajmy o niej”
2018 – „Zdrowie dla wszystkich” – Powszechna opieka zdrowotna: wszędzie dla każdego
Publiczność zebrana na II piętrze z zaciekawieniem oglądała występy i słuchała pani prowadzącej, a także dyskutowała o tym, co zrobić, by żyć długo i szczęśliwie.
Marta Marek