ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA W KLASIE 4A

Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają! – pod takim hasłem 29 września 2017 roku odbył się VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Wśród 3885 szkół zgłoszonych do udziału w tej akcji znalazła się też nasza ?Dwójka?. Koordynatorem lokalnym w naszej placówce były nauczycielki matematyki- pani Beata Kierzkowska oraz pani Renata Bielak.
Akcja miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mieli okazję nadrobić te zaległości ?.
Uczniowie klasy 4A przez tydzień przygotowywali się do obchodów. Na lekcjach matematyki z panią Alicją Górską aktywnie przypominali sobie
?tabliczkę?.
Tego dnia, zgodnie z hasłem: ?Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają?, przystąpili do obchodów Święta Tabliczki Mnożenia: ŚDTM.
?Tabliczkowa wiedza? sprawdzana była podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami byli uczniowie, którzy wcześniej zaliczyli testy kwalifikacyjne na 100%.
Gdy pani Górska powiedziała START wszyscy z zapałem zajęli się rozwiązywaniem zadań. Gdy usłyszeli słowo STOP każdy z uczniów podniósł ręce ? jak w Masterchefie ?
Specjalną Komisję Egzaminacyjną z klasy 4a utworzyły: Gosia, Natalia i Julka.
Komisja Egzaminacyjna zaczęła przepytywać swoich kolegów z innych klas. Taka zamiana ról była wielkim przeżyciem dla wszystkich.
Wszyscy egzaminowani naszej szkoły pomyślnie zdali egzamin, uzyskując tytuł ?Eksperta Tabliczki Mnożenia?.
Po powrocie Komisji pani Górska podzieliła klasę na 4 ? osobowe zespoły i rozdała grę: Kto więcej zapamięta? – tabliczkę mnożenia z M+ Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego. W tej grze wygrana zależała od dobrej pamięci wzrokowej i umiejętności szybkiego wykonywania obliczeń.
Każdy z uczniów chciał wygrać?. Do półfinału zakwalifikowali się Zosia, Natalia oraz Mateusz. Po zakończeniu gry okazało się, że dziewczyny zwyciężyły.
Finał zakończył się remisem. Gratulacje więc otrzymały obie dziewczynki.
Dla klasy 4A lekcja matematyki była okazją do zabawy oraz znakomitym sposobem utrwalenia tabliczki mnożenia.
A. Górska