Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w 2c i 2d

Co można zrobić, aby nauka tabliczki mnożenia była dla dziecka przyjemna?  W klasie 2c oraz 2d już wiedzą jaka jest odpowiedź!

W ramach innowacji pedagogicznej prowadzonej przez  panią Justynę Donice oraz panią  Iwonę Sobaniec w klasie 2c oraz 2d, Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia był suuuuperowy 🙂

2C : Obchody dnia Tabliczki Mnożenia zaczęliśmy na lekcji wf. W trakcie zabaw dzieliliśmy się na grupy, a potem mnożyliśmy liczby. Na kolejnej lekcji przystąpiliśmy do egzaminu, wszyscy bardzo starali się wykonać zadanie jak najlepiej. Potem nadszedł czas na grę w „Bingo”. Ostatnim zadaniem było rozwiązanie działań na kartach pracy, korzystaliśmy z tabliczek mnożenia, bo dopiero rozpoczynamy z nią przygodę 🙂  Potem postanowiliśmy spróbować swoich sił w teście online, było bardzo blisko, ale zabrakło nam czasu.  To był bardzo przyjemny dzień, gdzie nauką połączyła się z zabawą. Obchody dnia Tabliczki Mnożenia wejdą na stałe do naszego kalendarza.

Iwona Sobaniec

2D: Uczniowie w niecodzienny sposób przypomnieli sobie tabliczkę mnożenia. Najpierw zagrali w grę „ Kto zdobędzie więcej”, a następnie w „ Tabliczkową wojnę matematyczną” .  Po grach pełnych emocji, przyszedł czas na zadania wyświetlone na tablicy multimedialnej, a następnie karty pracy o zróżnicowanym stopniu trudności. Matematyczne zmagania zakończył konkurs wiedzy.  Tytuł eksperta tabliczki mnożenia zdobyli: Ignacy Zając, Michał Porczyk, Maciej Wróblewski, Łukasz Przychistal, Witold Tomiczak. Serdeczne gratulacje dla zwycięzców. Nauka przez zabawę przynosi największe efekty!

Justyna Donica