Światowy Dzień Mycia Rąk

15 października obchodziliśmy Światowy Dzień Mycia Rąk.  
Przedszkolaki z naszej szkoły nie zapomniały o tym ważnym wydarzeniu. W grupie „Pszczółek, „Jeżyków”, „Krasnoludków’ i „Rybek” oraz w „0a” i „0b”, odbyły się zajęcia, na których uświadomiono wychowankom, jak ważne znaczenie ma w ich życiu codzienne mycie rąk. Wychowawcy przeprowadzili z dziećmi rozmowy na temat zarazków, bakterii i wirusów, które dostają się do naszego organizmu poprzez brudne ręce. Grupa „Rybek” przeprowadziła konkurs pt.: „Czyste rączki”, gdzie dzieci próbowały wyczyścić ręce z „brokatowych zarazków” na trzy różne sposoby. Wygrała drużyna używającą mydła i wody. Obejrzeliśmy filmiki edukacyjne, ćwiczyliśmy w praktyce staranne mycie rąk, a także wykonaliśmy plakaty i prace plastyczne na ten temat.  

Anna Włodarkiewicz