Sukces naszych scrabblistów

Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w SCRABBLE – Kutno 2016

3 czerwca 2016 r. na Ogólnopolskich Mistrzostwach Scrabble spotkało się 120 zawodników ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski. Zmierzyli się oni tradycyjnie w trzech kategoriach wiekowych. Reprezentanci naszej szkoły stanęli w szranki z uczniami osiemnastu innych szkół podstawowych.

Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny. Drużynę dziewcząt tworzyły Zuzia Rytel-Kuc z klasy 5a i Marta Zwolińska z klasy 5b, zaś drużynę chłopców: Mateusz Michalak z klasy 6b oraz najmłodszy nasz reprezentant ? Maciek Zwoliński z klasy 3a.

Sędzia Polskiej Federacji Scrabble po przypomnieniu graczom wszystkich najważniejszych reguł gry i regulaminu turnieju, sumował wyniki graczy, rozdzielał zawodników do kolejnych rund i czuwał nad sprawnym przebiegiem rozgrywek, aby spośród 44 szkół wyłonić MISTRZÓW POLSKI. Do Kutna zjechali zarówno bardzo dobrzy, doświadczeni gracze, jak i debiutanci. Nasi scrabbliści zaliczali się do debiutantów.

Zmagania o nagrody były bardzo emocjonujące, a przeciwnicy z każdą kolejną rundą, bardziej wymagający. Każdy gracz musiał rozegrać 5 rund, z których każda trwała 45 minut. Chociaż maraton pięciu rozgrywek Scrabble był dość uciążliwy, naszych graczy nie opuszczał dobry nastrój i apetyt (zapraszam do obejrzenia fotorelacji z turnieju w Kutnie). Gościnne Gimnazjum nr 2 w Kutnie zadbało o posiłki i napoje dla wszystkich uczestników zawodów, a fantastyczny zespół nauczycieli i uczniowskich wolontariuszy o ich dobre samopoczucie.

Naprawdę wielkie emocje zaczęły się po czwartej rundzie, kiedy to drużyna dziewczynek z pozycji szóstej nagle pojawiła się na pozycji trzeciej w rankingu 20 drużyn. Apetyt na drożdżówki serwowane przez organizatorów był niczym w porównaniu z apetytem na miejsce na podium! Ostatnia rozgrywka podniosła poziom adrenaliny nie tylko u naszych reprezentantek, ale również u mnie i towarzyszących nam rodziców. Potwierdziła również wysoki poziom dziewczynek, które stanęły na 3 miejscu podium (za drużynami z Radomia i Jaworzna) zdobywając statuetkę dla naszej szkoły, medale i inne nagrody. Drużyna chłopców walczyła dzielnie i zdobyła 12 miejsce w rankingu dwudziestu drużyn.

O godzinie 16.30 zostały ogłoszone wyniki turnieju. Odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dekoracja najlepszych drużyn. Całe wydarzenie zakończyło się słodką niespodzianką w postaci tortu z okazji jubileuszu zorganizowania po raz dziesiąty Mistrzostw Scrabble w kutnowskim Gimnazjum nr 2.

Wszystkie uczestniczące w zawodach osoby oraz opiekunowie opuszczali gościnne Kutno ze scrabblowymi pamiątkami, dyplomami i wspomnieniami gościnnego przyjęcia. Mam nadzieję, że za rok znowu spotkamy się w Kutnie.

Wróciliśmy do Grodziska pełni wrażeń i nowych doświadczeń, trochę zmęczeni i bardzo zadowoleni. Ja na dodatek wróciłam bardzo dumna z moich zawodników.

Marta, Zuzia, Maciek i Mateusz – gratuluję Wam – byliście wspaniali i wszyscy spisaliście się na medal!

Opiekun Szkolnego Klubu Scrabble

Beata Jacyniuk