Straż miejska w naszej szkole

,,Mały ratownik wie, jak pierwszej pomocy udziela się’’

O tym, jak ogromne znaczenie ma umiejętność udzielania pierwszej pomocy, nikogo chyba przekonywać nie trzeba. Wiedzę z zakresu ratownictwa powinien posiadać każdy z nas – niezależnie od wieku. Nigdy nie wiemy, kiedy przyjdzie nam ją wykorzystać w praktyce. Na naukę nigdy nie jest za wcześnie, bo:,,czym skorupka za młodu nasiąknie…’’

Już od najmłodszych lat należy uczyć dzieci właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia. Dlatego w dniach 6 i 7 lutego 2020r. w ramach zajęć profilaktycznych strażnicy miejscy z Grodziska Mazowieckiego odwiedzili dzieci z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr. 2 im. Marii Konopnickiej w Grodzisku Mazowieckim. Funkcjonariusze przygotowali dla dzieci zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Poprowadził je strażnik miejski – wykwalifikowany ratownik. Dzieci podczas zajęć mogły poczuć się jak mali ratownicy. Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na szkoleniowym fantomie. Dzieci pod czujnym okiem strażnika mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy. Spotkanie miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie dzieci z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w przypadku nieobecności osób dorosłych. Na koniec uczestnicy szkolenia otrzymali od naszego Inspektora Pandy upominki.

Agnieszka Krupa