Sprawozdanie z realizacji zadań związanych z hasłem szkoły

?Książka i możliwość jej czytania to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji?.

Wszelkim działaniom w roku szkolnym 2016/2017 towarzyszyło hasło w formie przytoczonych słów Marii Dąbrowskiej. Każda klasa musiała zrealizować cztery zadania, a za wykonanie każdego otrzymywała naklejkę ? jedną ze stron książki.

Zadanie 1. ?Bliżej natury?
Przez cały rok uczniowie wyjeżdżali na wycieczki na wieś, do gospodarstw agroturystycznych, zoo, Ogrodu Botanicznego w Powsinie. Dzieci dowiadywały się tam, jak robi się ser, piecze chleb, czym karmi się zwierzęta w gospodarstwie. Dzieci mogły pobawić się na świeżym powietrzu. Bardzo podał się im np.: zjazd na siano w Badowie Górnym. Łącznie wycieczek przyrodniczych odbyło się 41 wycieczek przyrodniczych .
Drugim elementem tego zadania było napisanie relacji z takiej wycieczki, która będzie stanowiła rozdział książki pt. ?Bliżej natury?.

Zadanie 2. Szkolne Targi Wiosenne ?Zdrowe żywienie?
W pierwszy dzień wiosny odbyły się w naszej szkole XV Ogólnoszkolne Targi Wiosenne. Każda klasa przygotowała stoisko na którym zaprezentowała zdrowe przekąski, śniadania, ciasta, koktajle i napoje. Było barwnie i smacznie ? wszystkie potrawy były degustowane przez społeczność szkolną. W tym dniu uczniowie obejrzeli wystawę o zdrowym odżywianiu, zrobili sobie zdjęcie przy mega owocach i obejrzeli spektakle o zdrowiu w wykonaniu uczniów z naszej szkoły.
Każda klasa przygotowała przepis, który trafił do ?Szkolnej książki kucharskiej?

Zadanie 3. ?Żyj zdrowo? ? szkolny przegląd teatralny
W lutym 2017 roku na szkolnej scenie uczniowie ze wszystkich klas zaprezentowali talenty aktorskie. Tegoroczny przegląd teatralny dotyczył zdrowia i w związku z tym mogliśmy obejrzeć mini musical ?Powiedz nie używkom?, inscenizacje wierszy Brzechwy i innych autorów, piosenki.

Zadanie 4 . Żywa biblioteka
Wielkim wydarzeniem w roku szkolnym 2016/2017 była organizacja ?Żywej biblioteki? ? spotkanie z ludźmi z pasją ? dla całej społeczności szkolnej (ponad 800 uczniów). W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni hali sportowej ? przygaszone światło, lampki na stołach, tapeta imitująca półki z książkami. Zaproszeni goście opowiadali o swoich pasjach. Uczniowie podzieleni na grupy podchodzili do wyznaczonych stanowisk, gdzie przeprowadzali wywiad z ?żywą książką?.
W holu głównym szkoły można było obejrzeć wystawę związaną z piśmiennictwem.