Spotkanie ze Strażą Miejską

   W dniu 30.09.19r. w Szkole Podstawowej nr. 2 imienia Marii Konopnickiej w Grodzisku Mazowieckim odbyły się zajęcia profilaktyczne przygotowane przez Straż Miejską z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych. Za pomocą wielkoformatowej gry „Bezpiecznie ze Strażą Miejską” dzieci poprzez zabawę miały możliwość zapoznać się z zagadnieniami dot. bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ekologi czy bezpiecznych zachowań w kontaktach z osobami obcymi. Bezbłędnie znały odpowiedzi na zadane pytania dotyczące informowania służb ratunkowych w sytuacjach zagrażających życiu oraz zdrowiu. Zajęcia obejmowały także zagadnienia dotyczące używania elementów odblaskowych i jak należy się ubierać aby być widocznym na dla innych uczestników ruchu drogowego. Dodatkowo dzieci miały możliwość ułożenia edukacyjnych puzzli. Na koniec uczestnicy szkolenia otrzymali od strażników odblaskowe prezenty.

Agnieszka Krupa