Spotkanie z Joanną Jagiełło

Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki zaprasza na spotkanie z Joanną Jagiełło, autorką Młodzieżowej Książki Roku 2018 PS IBBY – „Jak ziarnka piasku”.
27 lutego (środa), godz. 17.00-18.00 – sala koncertowa w Mediatece, przy ul. 3 Maja 57.

 

Na spotkaniu obecni będą specjaliści, którzy opowiedzą o tym, jak młodzież może poradzić sobie w sytuacjach kryzysowych.

PATRONAT: Gmina Grodzisk Mazowiecki, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, Komenda Powiatowa Policji Grodzisk Mazowiecki

„Jak ziarnka piasku” jest powieścią, w której dokonuje się skrupulatnej analizy psychologicznej nastolatki zdruzgotanej po samobójczej śmierci przyjaciółki. Anna nie umie poradzić sobie ze stratą. Nina pozostawiła wiele pytań bez odpowiedzi. Jej odejście sprawiło ból jej bliskim i znajomym. Wszystkie niedopowiedzenia i tajemnice, które próbuje rozwikłać Anna, mieszają się ze złością, co utrudnia poszukiwanie własnego miejsca w świecie. Nie jest to też łatwe, kiedy nie ma ojca i nie można liczyć na rozmowę oraz zrozumienie matki. Osamotniona dziewczyna poszukuje akceptacji poza domem rodzinnym i dotychczasowym gronem znajomych. Zmienia szkołę i zaczyna należeć do niebezpiecznego świata, do którego kiedyś należała Nina.

Joanna Jagiełło napisała powieść inspirowaną historią, która wydarzyła się w Trójmieście. Została ona opowiedziana przez Bożenę Aksamit oraz Piotra Głuchowskiego w Dużym Formacie, następnie zaś w książce „Zatoka świń”. To jest opowieść o dziewczynach, które uwikłały się w niebezpieczny związek, prowadzący do tego, że stały się ofiarami przemocy seksualnej. To co je spotkało, jest przestrogą dla nastolatków, ale też zachętą dla rodziców, by baczniej przyglądali się problemom dorastających dzieci.