„Śniadanie Daje Moc”

8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. W Polsce obchodzony jest jako Dzień „Śniadanie Daje Moc”. W naszej szkole zorganizowaliśmy śniadania dla 18 klas z edukacji wczesnoszkolnej. W dniach: 5, 6 i 9 listopada dzieci rozmawiały o tym, jak ważne jest pierwsze śniadanie, bez którego jesteśmy zmęczeni, nie mamy energii i myślimy tylko o jednym ? o głodzie. Razem z nauczycielami dzieci przygotowały posiłki w swoich klasach. Powstały kolorowe wyspy: kanapkowa, warzywna, owocowa i zdrowych przekąsek. Uczniowie z ogromnym zapałem kroili warzywa i owoce, szykowali kanapki i pięknie układali je na talerzach.
W tych dniach w naszej szkole pojawili się nieoczekiwanie mili goście ? Witek i Aminka ze stowarzyszenia „Tylko Naturalnie”. Maskotki zostały zwabione pysznymi zapachami dochodzącymi z wielu sal w naszej szkole. Jako osoby propagujące zdrowy styl życia były zachwycone zarówno wiedzą teoretyczną naszych dzieci w temacie zdrowego odżywiania, jak i wspaniale przygotowanymi posiłkami.

Równolegle w świetlicy szkolnej dzieci z klas pierwszych wspólnie z wychowawcami przygotowywały pyszne i zdrowe soki warzywno ? owocowe.

Nasi uzdolnieni uczniowie zadeklarowali chęć kontynuowania działalności kulinarnej w domu. Pozostaje nam więc podziękować dzieciom za zaangażowanie, a ich rodzinom życzyć smacznego.

Organizatorzy akcji:

Edyta Barczyńska i Agnieszka Włoczkowska