SHAKESPEARE LIVES IN SCHOOLS ? GLOBAL COMPETITION

W związku z przypadającą w tym roku 400- setną rocznicą śmierci Williama Szekspira na całym świecie podejmowane są liczne działania mające na celu propagowanie twórczości tego wybitnego dramaturga.

Grupa uczniów z naszej szkoły z klasy 6d, pod kierunkiem pani Agaty Stępniewskiej postanowiła także wziąć udział w tym przedsięwzięciu poprzez uczestnictwo w ogólnoświatowym konkursie zorganizowanym przez British Council dotyczącym ?Makbeta?. Zadaniem uczniów było pokazanie własnej interpretacji wspomnianej sztuki w dowolnej formie, na przykład filmu lub zdjęć. Szóstoklasiści zdecydowali się na wykonanie zdjęć. Po głębokiej analizie utworu i wyborze odpowiednich kostiumów, przystąpili do pracy. Sesja zdjęciowa trwała ponad trzy godziny, ale przyniosła wspaniałe rezultaty. Nasi uczniowie zostali zakwalifikowani do dziesięciu najlepszych szkół, które będzie można zobaczyć w Internecie w krótkim filmie już drugiego grudnia. Tego dnia będziemy także obchodzić w naszej szkole Shakespeare Lives in Schools Day.

Autorem tych pięknych zdjęć jest pani Barbara Gromulska ? Osojca.

SHAKESPEARE LIVES IN SCHOOLS ? GLOBAL COMPETITION