Scrabblowicze na finiszu

Scrabblowicze na finiszu – koniec roku szkolnego w Szkolnym Klubie Scrabble.
Zbliża się koniec roku szkolnego. Nadchodzi czas wakacyjnej sielanki, rodzinnych podróży i wspaniałej przygody. Chciałabym w imieniu swoim i członków naszego Szkolnego Klubu Scrabble podsumować ten mijający rok szkolny.
Jak pisałam poprzednio, aktywnie braliśmy udział w całorocznych zmaganiach na stronie internetowej „Scrabble w Szkole”, systematycznie od października do kwietnia rozwiązywaliśmy scrabblowe zadania miesięczne przygotowywane dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całej Polski. Oto podsumowanie :
Dwukrotnie osiągnęliśmy najwyższy wynik za zadanie w październiku i marcu (wśród 50 szkół podstawowych biorących udział w tych zmaganiach).
Pięciokrotnie zajęliśmy drugie miejsce (z minimalną stratą punktów do wygrywających).
W rezultacie zdobyliśmy łącznie 717 pkt. za wszystkie zadania (co dało nam 107 pkt. przewagi nad drugą w kolejności drużyną) i tym samym wygraliśmy całą tegoroczną edycję zadań miesięcznych programu „Scrabble w Szkole”.
Zwieńczeniem tego roku szkolnego dla naszego Klubu Scrabble, był udział dwóch dwuosobowych drużyn w XVI Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół w Scrabble, które tradycyjnie odbyły się w Kutnie. Jest to największa 
i najważniejsza impreza scrabblowa organizowana dla młodzieży. Turniej odbył się 25.05.2018 r. i trwał cały dzień. Wzięło w nim udział 116 osób ze szkół na wszystkich poziomach. W Kutnie tego dnia spotkało się 42 uczennic 
i uczniów ze szkół podstawowych (klasy I-VI), młodzież ze szkół gimnazjalnych oraz klas VII (44 osoby) i 30 osób reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne.
Reprezentantami Grodziskiego Klubu Scrabble na poziomie szkół podstawowych byli:
1. Zuzanna Zajączkowska z klasy 6c
2. Maciej Zwoliński z klasy 5a
W kategorii klas siódmych i gimnazjalnych wystartował znany już duet naszych zawodniczek, który w zeszłym roku wywalczył wspólnie tytuł Mistrza Polski Szkół Podstawowych:
1. Zuzanna Rytel – Kuc z klasy 7a
2. Marta Zwolińska z klasy 7b.
Choć nie udało się nam obronić tytułu mistrzowskiego, to obie nasze drużyny zajęły wysokie miejsca w swoich kategoriach wiekowych:
W kategorii szkół podstawowych, w której wystartowało 21 drużyn, Maciej Zwoliński i Zuzanna Zajączkowska zdobyli ósme miejsce,
W kategorii klas VII i gimnazjów – Zuzanna Rytel – Kuc i Marta Zwolińska uplasowały się na szóstym miejscu.
Cała czwórka godnie i wzorowo reprezentowała Naszą Szkołę w Kutnie. Za co należą się jej wielkie brawa i gratulacje!
Kutno jak zwykle okazało się bardzo gościnne. W trakcie turnieju dla nikogo nie zabrakło napojów i przekąsek. W przerwie po trzeciej rundzie uczestnicy otrzymali obiad. Na koniec Turnieju na wszystkich czekały dyplomy i upominki z logo SCRABBLE. O ciepłą i serdeczną atmosferę imprezy oraz piękną oprawę plastyczną zadbali pracownicy i uczniowie – wolontariusze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marsz. J. Piłsudskiego.

Mamy nadzieję, że za rok dane nam będzie znowu uczestniczyć w tej fantastycznej imprezie.

W imieniu własnym oraz moich uczniów scrabblistów i ich rodziców serdecznie dziękuję Dyrekcji Naszej Szkoły za zapewnienie transportu do Kutna. Dzięki temu nasz wyjazd był naprawdę bezpieczny i komfortowy!

Opiekun Szkolnego Klubu Scrabble – Beata Jacyniuk