Scena Szkolnych Talentów

GRODZISKA SCENA SZKOLNYCH TALENTÓW
?Każdy nosi w sobie dar – czar,
co budzi serca żar?

21 kwietnia 2016 roku w Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim odbył się koncert w ramach Grodziskiej Sceny Szkolnych Talentów. Wzięli w nim udział nasi utalentowani uczniowie.
Już od godziny 16.30 w foyer CK można było zobaczyć prezentacje osiągnięć i zainteresowań naszych uczniów i nauczycieli m.in.: rękodzieła, prace plastyczne i techniczne, instrumenty muzyczne, żywe obrazy, rozszerzoną rzeczywistość w przyrodzie. Odwiedzający CK mogli także uczestniczyć w kursie udzielania pierwszej pomocy, w którym instruktorami byli uczniowie i nauczyciele dwójki pod kierunkiem p. Andrzeja Stanisia. Przed budynkiem CK szczególną frajdą dla dzieci było łapanie dużych baniek mydlanych w wykonaniu grupy z 5a.

O godzinie 17.00 na salę widowiskową przybyli: rodzice, dziadkowie, przyjaciele szkoły, reprezentanci grodziskich szkół, a także goście z Urzędu Miasta.

Na początku koncertu wystąpiły dziewczęta z klasy trzeciej. Wykonały układ taneczny przygotowany przez panią Agnieszkę Lachowicz i pana Roberta Dziekańskiego. Następnie zespół taneczny FLEX, do którego należą nasi wychowankowie zaprezentował układ choreograficzny, który na tę okoliczność przygotowała mama jednego z tancerzy – pani Magda Wójcik.

Kolejną atrakcją był występ naszego szkolnego chóru, który prowadzi pan Robert Dziekański. Usłyszeliśmy składankę polskich tańców narodowych: poloneza, oberka, kujawiaka.

Następnie Maja Karlicka, uczennica klasy III wykonała piosenkę pt. ?Książeczka?, którą napisał i skomponował pan Robert Dziekański.

Ponadto zgromadzona publiczność obejrzała inscenizację utworu Jana Brzechwy pt. ?Pchła Szachrajka?, przygotowaną przez klasę 5e pod kierunkiem pani Anny Rybak.

Swoim śpiewem i grą na skrzypcach oczarowały publiczność również siostry Aleksandra i Katarzyna Wojciechowskie z klasy 3a, które wykonały piosenkę „Laurka”.

W naszej szkole mamy wielu uczniów, którzy uczęszczają do szkół muzycznych. Jako orkiestra szkolna pod batutą pana Roberta Dziekańskiego wykonali finał IX Symfonii Ludwika van Bethovena, czyli ?Odę do radości?.

Swoją pasję (a zarazem pracę) zaprezentowała nasza absolwentka, Natalia Antos, tancerka. Jej występ oczarował publiczność. Posłuchaliśmy też wspomnień innych absolwentów: pani Marty Szymańskiej, pana Piotra Bartosiaka i pana Krzysztofa Bońkowskiego.

Nasze młode artystki – Maja Karlicka i Aleksandra Rękas wspaniale zaśpiewały piosenkę w języku angielskim pt. ?When I?m gonne?. Jednocześnie uczniowie klasy 6a zaprezentowali koncert na kubkach.

Dużych emocji dostarczył zaaranżowany pokaz udzielania pierwszej pomocy osobie nieprzytomniej, w której rolę wcielił się nauczyciel pan Tomasz Pierc.

Całą imprezę zwieńczył finał, podczas którego cała społeczność naszej szkoły wykonała utwór również skomponowany na tę okazję przez pana Roberta Dziekańskiego ?Goń marzenia?.

Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom za przybycie.

Marta Marek, Małgorzata Sadowska

Specjalne podziękowania dla Stasia Słojewskiego z klasy 3d oraz jego mamy Magdaleny Słojewskiej za przygotowanie pierników – souvenirów dla gości uczestniczących w Grodziskiej Scenie Szkolnych Talentów.