ROZSTRZYGNIĘCIE ZIMOWEGO KONKURSU SCRABBLE

Zimowy konkurs „Produkcja śniegowych scrabblopłatków” został rozstrzygnięty!

Nie ukrywam, że liczyłam na większe zainteresowanie tym konkursem, ale mam nadzieję, że majowe zadanie, które właśnie przygotowuję, zachęci do udziału większą liczbę młodzieży!

Tymczasem ogłaszam, że zwycięzcą zimowego konkursu scrabble został Janek Chwedorczuk (absolwent naszej szkoły). Drugie miejsce zajął Franek Kurzepa z klasy 8D.

Obaj chłopcy ściśle przestrzegali warunków konkursu. Wszystkie użyte przez nich słowa występują w Oficjalnym Słowniku Polskiego Scrabblisty. Janek zużywając wszystkie kostki scrabble, ułożył na planszy 21 wyrazów i zdobył 787 pkt. (czyli śniegowych scrabblopłatków), Franek zaś układając 19 wyrazów zdobył 474 pkt.

Obu uczestnikom konkursu gratuluję pomysłowości i świetnych rozwiązań!

W najbliższym możliwym terminie postaram się przekazać Wam nagrody, których fundatorem jest firma Swedeponic Polska produkująca świeże zioła („Baziółka”).

Przypomnę, że firma ta sponsorowała już wcześniej nagrody dla uczestników Szkolnego Turnieju Scrabble zorganizowanego z okazji Dnia Dziecka w roku 2018.

Dla uczniów ciekawych i dociekliwych informacja – umieściłam na padlecie SCRABBLE obie prace konkursowe (padlet jest otwarty dla wszystkich uczniów i znajduje się poniżej padletów klasowych na stronie naszej Szkoły).

Zapraszam do udziału w następnym, wiosennym konkursie Scrabble. Nowe zadanie zostanie umieszczone na naszym padlecie w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny!

Pozdrawiam wszystkich moich uczniów i zapraszam do wspólnej zabawy!!

Dziękuję firmie Swedeponic Polska za zorganizowanie nagród dla uczniów.

Beata Jacyniuk (opiekun Szkolnego Klubu Scrabble)